Xmascon 2017 garść informacji #2

0

Już tylko  jeden dzień pozostał do rozpoczęcia kolejnej edycji iście świątecznego konwentu Xmascon 2017 w Krakowie! 

W związku z tym, organizatorzy przygotowali kilka istotnych informacji, mających na celu usprawnienie nie tylko akredytacji, ale także przebiegu samych atrakcji. Oczywiście, przypominamy, że osoby niepełnoletnie MUSZĄ mieć ze sobą zgodę rodzica, której wzór znajdziecie tutaj. Także na stronie  znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące dojazdu na konwent.

Akredytacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:00, a dla osób, które  mają zarezerwowany nocleg na terenie szkoły z piątku na sobotę, akredytacja rozpocznie się w piątek o godzinie 21:00. W sobotę, będą ustalone 4 kolejki akredytacyjne (których mapkę możecie zobaczyć tutaj):

———- WEJŚCIE GŁÓWNE (górne) ———-
1. Osoby zakupujące bilet na miejscu
2. Osoby posiadające opłacony bilet w systemie NAGATO
——— WEJŚCIE VIP (dolne) ————
3. VIP SUN, VIP MOON
4. Media, atrakcje, goście

Wejście VIP czynne jest w godzinach 9:00 – 12:00 w sobotę, w momencie największego obłożenia. 

Z powodu dużej ilości zgłoszeń i tylko 2,5  godziny czasu poświęconego na konkurs cosplay, organizatorzy maja także kilka próśb do osób biorących udział w konkursie:

  1. Aby każdy uczestnik przyszedł na próbę, nawet jeśli nie ma rekwizytów. Ułatwi to potem pracę helperów, gdyż każdy będzie wiedział co po czym musi wykonać,
  2. Jeżeli podczas scenki wykorzystywane są rzeczy typu: brokat, pierze(to akurat odradzamy ze względu na alergików), konfetti, zgłoście to na próbie. Takie rekwizyty trzeba później szybko posprzątać przy użyciu miotły, której zwyczajnie może zabraknąć przy scenie, jeśli nie będzie wcześniej podana potrzeba jej użycia.

Xmascon 2017 odbywa się w dniach 9-10 grudnia w Krakowie.

Podziel się.