CosplayON 2020 – nabór przedłużony

0

W zeszłym roku Organizatorzy Pyrkonu podjęli współpracę z Red Bullem, której owocem był konkurs CosplayON. Ruszyła już kolejna edycja, a nabór projektów został przedłużony do 11 grudnia. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem strony Red Bulla. Znajdziecie tam również szczegółowe informacje na temat samego konkursu i jego warunków formalnych. 

W związku z przedłużeniem czasu na zgłoszenia, głosowanie odbędzie się w styczniu i w lutym. Jury konkursu wybierze, do drugiego etapu, jedenaście projektów, natomiast dwunasty finalista musi samodzielnie zdobyć dziką kartę w rywalizacji na profilu Pyrkonu.

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco: 

  • 29.10 – 11.12.2020 – zgłoszenia,
  • 16.12.2020 – ogłoszenie listy finalistów,
  • 15.01 – 11.02.2021 – głosowanie Internautów – można oddawać jeden głos dziennie
  • 12.02.2021 – ogłoszenie zwycięzcy.

Zwycięzca, wyłoniony na podstawie głosów Internautów, otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 zł, do przeznaczenia na wykonanie kostiumu na pokaz specjalny podczas przyszłej edycji Maskarady (czyli podczas Pyrkonu 2021), a także zostanie bohaterem materiału dokumentalnego na temat cosplayu, procesu tworzenia strojów, oraz samych twórców. 

Pamiętajcie, iż w konkursie mogą brać udział projekty z poprzednich lat – nie musicie startować z zupełnie nowym kostiumem. Wyłączone są jedynie stroje zakwalifikowane do II etapu ubiegłorocznej edycji CosplayON oraz zwycięskie cosplaye z Dream Cosplay Show

Do zgłoszenia potrzebne są zdjęcia w zgłaszanym kostiumie (maksymalnie 3), grafiki referencyjne dla postaci, krótka notatka o Was i Waszym projekcie. Nie zwlekajcie więc, twórzcie i rejestrujcie się! 

Powodzenia!

Podziel się.